Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie sztucznej ilości odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją witryny w wynikach wyszukiwania i przez to naruszają reguły uczciwego SEO stworzone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci tekstów promujących najeżonych sztucznymi frazami. Występuje też zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieuczciwe metody zostaną odkryte, a to łączy się ze znacznym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o przywrócenie dobrej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie gwarantuje całkowitego powodzenia. Jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – wyślijmy zapytanie do profesjonalnej agencji pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zidentyfikują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać tylko prestiżowym agencjom.