Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.
Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym
Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Służą one zarówno do magazynowania sporych ilości ukończonych już preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej właściwości sprawiają, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.
Zbiorniki nierdzewne dla sektorze spożywczym
Zbiorniki nierdzewne są często używane w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.