Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Szukasz aktualnej oferty chrzcin w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, zatem troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich oraz przyjaciół. Niżej otrzymasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – co warto mieć na względzie?

Wiele lat temu sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach malucha, czasami wręcz tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w istotny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, skutkiem tego są wyprawiane najczęściej do roku po jego narodzinach. Daje to czas na spokojne przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii termin obrzędu polecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również zamówienie dla nich obiadu i noclegu, o ile będą podróżować do nas z dalekich miast. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest konieczne do obliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina zwykle skupia się na zabawkach, natomiast rodzicom większą radość przyniosą użyteczne prezenty, jak choćby kołderka dla dziecka, fotelik samochodowy bądź zestaw ubrań.

Jak znaleźć lokal na chrzciny?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny urządzano zwykle w domu rodziców malucha, w związku z tym nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni mogli być zapraszani na odświętny poczęstunek. Współcześnie standardem jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie ozdobione pomieszczenia, ale też współpracują z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, rekomendujemy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą bawić się pod gołym niebem. Istotny jest także taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, tak samo jak powrót gości do zarezerwowanego noclegu lub domu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]