Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Wynajem szalunków - więcej o ofercie na http://bit.ly/2IWj0xp

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, zwykle składające się z metalu, desek lub sklejki laminowanej, szeroko stosowanych w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Przydają się one również do zabezpieczania rowów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, nazywane również deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wyróżnić lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]