Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest popularnym stopem, na co wpływ głównie mają jej cechy. Właściwy dobór składników stopu sprawia, że wyprodukowane z niej akcesoria są odporne na utlenianie się, dzięki czemu mogą być używane tam, gdzie mają kontakt z kwasami, a także przy złych warunkach atmosferycznych. W zestawieniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej doskonały materiał do wytwarzania detali mebli i wszelkiego typu balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły znaczną popularność – odnajdziemy je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Cechy tego stopu okazują się wyjątkowo istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w nader wilgotnym otoczeniu, zatem nie potrzebują częstej konserwacji i na lata zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego doskonale współgrają ze współczesnym designem. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie dekoracyjnego betonu, elewacji wykonanych z drewna, a nawet przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do eleganckich wnętrz

Stal nierdzewna to idealny materiał do tworzenia poręczy używanych we wnętrzach domów – szczególnie tych zaaranżowanych w nowoczesnym, skandynawskim stylu. Osoby, które postawią na poręcze ze stali nierdzewnej docenią też łatwość ich konserwacji oraz błyskawiczne czyszczenie niewymagające zastosowania profesjonalnych preparatów. Wytrzymałość na korozję sprawia dodatkowo, że z tego materiału można wykonywać eleganckie i mocne uchwyty do łazienek oraz saun przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.