Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa na http://tinyurl.com/y7hpmdeh.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje kłopoty z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]