Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, bardzo wąskich elementów oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje precyzję kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również opcja korzystania z filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]