Opieka nad grobem

Opieka nad grobami Kraków - zajrzyj tu po więcej szczegółów o tej usłudze

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszej pamięci. Często jednak nie mamy chwili, by się nimi zaopiekować – także, jeśli groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Największe trudności zaczynają się jednak, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że groby są skazane na to, by pozostać brudne – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się bierze?

Na podobną usługę decydują się nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć również ludzi na emeryturze, którzy na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują również inne usługi, takie jak montaż ławeczek lub pomoc w załatwieniu administracyjnych formalności oraz korekty napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Stawki, które trzeba opłacić pracownikom opiekującym się grobami naszych bliskich są naprawdę zróżnicowane. Zależą w szczególności od rodzaju pomocy – jeśli wybieramy jedynie jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu złotych. Jeśli jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo sprzątało nagrobek regularnie, musimy liczyć się z wydatkiem nawet czterystu złotych rocznie. Pamiętajmy, iż koszty zależne są także od gabarytów grobów, a najbardziej kosztowne będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]