Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak bezkonkurencyjnej oferty profesjonalnego coachingu!

Całkowite spożytkowanie własnego potencjału może okazać się nie takie proste. Niekiedy przyczyną trudności bywają przeszkody psychologiczne, kiedy indziej po prostu nie posiadamy motywacji. Niezależnie od powodu, tego rodzaju trudności bywają naprawdę dokuczliwe i często hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest nadzwyczaj trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się wiedzą profesjonalistów. Tym bardziej, iż metody, z których korzystają dzisiaj coache, w szeregu przypadków są nadzwyczaj efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu trudności blokujących ścieżkę do realizacji zamierzonych celów.

Sesje coachingowe. Jakie zagadnienia omawia coach?

Współpraca z coachem winna zacząć się od obustronnego poznania się. Aby pojawiły się planowane rezultaty, na początku najistotniejsze jest bez wątpienia uformowanie obopólnego zaufania oraz swoistego rodzaju zrozumienia. W trakcie początkowych rozmów – które mogą odbywać się przez telefon albo za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów – coach pozna również cechy charakteru, zamierzenia i kwalifikacje swojego klienta oraz omówi z nim program działania. W toku współpracy z reguły odbywa się kilka sesji coachingowych, które trwają na ogół 90 minut. Zamykająca sesja jest natomiast sposobnością do podsumowania działań oraz wypróbowania, na ile klient będzie sobie radził z danymi problemami w pojedynkę. To, jakie tematy będą poruszane w trakcie sesji coachingowych zależy od zamierzeń osoby zwracającej się o pomoc – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub wzrost jego efektywności.

Coaching – rozwiń swoje kwalifikacje zawodowe lub personalne

Na coaching warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Jednym z najpoważniejszych argumentów uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć pełnego spożytkowania własnego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog może także w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak poskramiać lęki oraz pogłębiając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]