Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które produkowane są w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.