Jakie zlecenia przyjmie prywatny detektyw?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w przypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne też dla przedsiębiorców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy pracownik będący na L-4 naprawdę jest niezdolny do pracy albo czy informacje zawarte przez niego w zgłoszeniu o pracę są prawdziwe. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności winien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich problemów może nam pomóc.

Prywatny detektyw – wymagania

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę prywatnego detektywa. Aby legalnie pracować w tym zawodzie, należy dysponować odpowiednią licencją wydawaną po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby przystępujące do testu muszą też spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie minimum średniego wykształcenia, obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład UE i świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji. Warunkiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy zwrócić się o pomoc detektywa?

Większość zleceń, które realizują detektywi dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi kiedy podejrzewamy, że nasz małżonek jest niewierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka należycie sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam również ustalić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co jest bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.