Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bo to często pierwsza istotnie duża zabawa rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystko skupione jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Zaplanować imprezę w mieszkaniu czy znaleźć salę komunijną?

Już przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą rodzinę w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla gości w domu jest przeważnie opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli pragniemy zarezerwować najładniejszy lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczona data komunii. W sezonie komunijnym znacznym problemem może okazać się też zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem powinno się wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest także to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – sesja zdjęciowa, prezenty, animator

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc oferować zjawiskowe, zadbane pomieszczenia. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów lub quada.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]