Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

W fabrykach produkujących żywność, gabinetach kosmetycznych czy też lekarskich i w kuchniach niezwykle ważne jest zachowanie skrajnej czystości. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur oraz stosowania środków dezynfekujących, ale też właściwego wyposażenia. Meble i przybory użytkowane w takich punktach nie mogą absorbować zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość łatwe i dokładne mycie oraz odkażanie. Dlatego w miejscach, gdzie najważniejsza jest higiena, najlepiej używać mebli ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – stoły, zmywaki, stojaki

Meble ze stali nierdzewnej są niezmiernie często używane w przetwórstwie spożywczym, piekarnictwie oraz gastronomii. W kuchniach bufetów czy lokali gastronomicznych używa się m.in. blaty, stoły i regały do składowania produktów. Poza tym należy napomknąć o okapach i zmywakach, jak również różnego typu stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania pieczywa. Efektywne wykorzystanie pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich wykorzystaniem zaaranżować ergonomiczną kuchnię nawet na niewielkiej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla sektora medycznego

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu istotne znaczenie mają regały i stoły pozwalające składować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz preparaty wykorzystywane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym wobec sprzętu wykorzystywanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie higieniczny, są mocne i dobrze się prezentują.