Co oferuje biuro rachunkowe?

Aby skorzystać z umiejętności fachowców z biura rachunkowego Katowice, zajrzyj na http://brabis.pl

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi sumiennie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Warto także nadmienić o komforcie, jaki dają takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]