Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Zajrzyj tutaj jeżeli chcesz zamówić catering świąteczny Katowice.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się najczęściej wraz z rodziną, ale obiady świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy organizuje je na własną rękę, samodzielnie przygotowując bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten model działania nie zawsze sprawdza. By zatem pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie dania i smakowite ciasta

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej polskich świątecznych dań. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z łososia czy też karpia oraz staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które z reguły spożywane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej bądź śledzia z borowikami. Powinno się również zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, puszysty sernik albo kutię z miodem.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Planowanie Wigilii w firmie należy zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz ustalić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej ustalić przewidywaną liczbę gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest porozmawiać z załogą o menu i wspólnie wybrać te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników cierpi na alergię, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, albo są w załodze firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla tych osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]