Badania wysokościowe – co to jest?

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić badania wysokościowe Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź http://tinyurl.com/n897kcg

Wielu czytelników pracę na wysokości kojarzy zwłaszcza z serwisowaniem kominów lub czyszczeniem szyb w wysokościowcach. Według obowiązujących w Polsce przepisów są to jednak wszelkie prace wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, kiedy prace odbywają się minimum trzy metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest zaś przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W jakich placówkach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, w której uzyskamy dokumenty kierujące na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – o ile oczywiście efekty będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie pozwalające na pracę na wysokościach. Zdarza się też, że na wykonanie badań lekarskich nie mamy wiele czasu – wtedy najlepiej zrobimy wybierając się sami do laryngologa, neurologa i okulisty w celu przeprowadzenia badań, a potem przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Przez które choroby nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe powinny wykryć schorzenia, które sprawiają, że praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do najistotniejszych tego typu chorób zaliczają się przede wszystkim epilepsja oraz choroby zmysłu równowagi, wady oczu (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (chociaż można to wyeliminować wykorzystując szkła kontaktowe), a także zez. Lekarz powinien poza tym odmówić wystawienia orzeczenia, jeśli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 3 lata, zaś osoby po pięćdziesiątce – co roku.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]