O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Chcesz zamówić panele podłogowe? Wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w domu. Należy zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]