Drewniane podłogi

Więcej szczegółów o drewnianych podlogach

Podłoga drewniana jest ponadczasowa i nie ulega trendom mody. Elegancko wyglądająca podłoga jest niezwykle istotnym elementem w każdym domu. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Wzór i kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów wpływa na estetyczny odbiór wnętrza. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Podstawową zaletą podłóg drewnianych jest to, że wykonywane są one z materiału naturalnego, czyli zdrowego dla człowieka. Poza tym drewno to bardzo dobry izolator termiczny i naturalny regulator wilgotności powietrza. Podłogę drewnianą można co pewien czas odnawiać poddając cyklinowaniu.

Gatunki drzew, które najlepiej nadają się do produkcji podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, deski lite, można wybrać np. parkiet warstwowy. Lite drewno jest ciepłe i dekoracyjne. Nie uczula. Gatunek drewna ma też bardzo duże znaczenie, przy konstrukcji drewnianej podłogi. Specjalne gatunki mogą być stosowane również w łazience. Trzeba jednak wybrać gęste i oleiste gatunki: tek, wenge, merbau, lapacho, modrzew. Drewno tekowe zawiera olejek, który stanowi naturalną impregnację.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]