Przewożenie rowerów samochodem – platforma rowerowa na hak

Dowiedz się, gdzie zamówić bagażnik na hak Thule.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w największych miastach, lecz także w szeregu miasteczek turystycznych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na wakacje pragniemy zabrać jeszcze rower. Jeśli jedziemy w pojedynkę i nasz rower to „składak”, można przygotować dla niego miejsce w bagażniku samochodu. Problemy pojawiają się, gdy wyruszamy w rodzinnym gronie i musimy wziąć parę rowerów. W takiej sytuacji trzeba użyć platformy rowerowej na hak.

Uchwyt rowerowy a platforma rowerowa na hak – największe różnice

Rowery da się przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu samochodu, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na transport aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, lecz mają również kilka wad. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa trudne przede wszystkim dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego ułożenie roweru na uchwytach dachowych zmienia wysokość samochodu, i choć zazwyczaj nie przeszkadza to w trakcie przejazdu pod niskimi kładkami dla pieszych, mostami oraz bramami, to zmienia sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na silne porywy wiatru. Z kolei platformy rowerowe zakładane na hak przedłużają samochody, w następstwie tego osoby nimi kierujące powinni zachować większą ostrożność w trakcie parkowania tyłem i cofania samochodu. Rowery transportowane na platformie w wielu przypadkach też wystają poza szerokość auta, co może utrudniać wymijanie innych uczestników ruchu na ciasnych uliczkach.

Zanim zamówisz bagażnik rowerowy oszacuj ile rowerów chcesz przewieźć

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak powinno się przedtem odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jest to dość drogi zakup, w związku z tym należy już na wstępie oszacować ile sztuk jednośladów maksymalnie będziemy pragnęli zabrać ze sobą. Platforma na rower od uznanego producenta, przykładowo od Thule, będzie służyła nam lata i o ile nabywamy ją w celu wykorzystania jej podczas rodzinnych wypadów, powinno się postawić na taką, na której ulokujemy 3 bądź 4 rowery. Innym znaczącym czynnikiem jest znajomość całkowitej wagi rowerów – przed zamówieniem platformy trzeba zweryfikować czy uniesie ona obciążenie jakie planujemy na niej zawiesić. Sprawdźmy także jak dopinane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość zaczepów utrzymujących jednoślad na miejscu obniża szanse na jego opadnięcie w czasie podróży, zagrażające ewentualnym porysowaniem lakieru. W razie pytań, która platformę na rower kupić, rekomendujemy zwrócić się po wskazówki do reprezentanta sklepu mającego w ofercie taki asortyment.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]