Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków - sprawdź informacje o ofercie na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe mają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi klienci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]