W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też profesjonalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że małe firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania i sklejkę.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]