Pergola tarasowa – solidne i estetyczne zadaszenia zewnętrzne

Masz swój dom z dużym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze zorganizować tę przestrzeń, żeby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Zamierzasz spędzać mnóstwo godzin poza domem, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – doskonałe rozwiązanie dla domu z ogrodem

Pergole bywają zabudową stałą lub mobilną, innymi słowy składaną i rozkładaną w zależności od potrzeb, aczkolwiek użytkownicy prywatni najczęściej wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany domu tworzy zadaszony taras, co częstokroć znacznie zwiększa powierzchnię użytkową obiektu. Pergola tarasowa chroni lokatorów i umieszczone pod nią obiekty przed słońcem oraz deszczem. Większość obecnych na rynku projektów pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębny obiekt zintegrowany z układem ogrodu. Trzeba nadmienić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można założyć też we wnęce pomiędzy dwoma murami. Współcześnie pergole tarasowe produkowane są z odpornych na korozję i trwałych aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole całkowicie sporządzone z drewna są już rzadkością.

Najnowsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają niezwykle duże możliwości dobrania ich pod kątem rozmiaru lub barwy i wariantu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez problemu znajdą też pergole zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, m.in. efektywne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, chociaż wciąż oferowane są pergole ustawiane ręcznie.

Jaki wybrać rodzaj zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Ci, którzy zdecydowali się na kupno pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując tą drogą natężenie promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź całkiem je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie da się zupełnie zamknąć bądź otworzyć, względnie zostawić je po części odsłonięte. Oba te rozwiązania bardzo dobrze się sprawdzają, dlatego wybór jednej z tych opcji jest zależny całkowicie od preferencji użytkownika i jego osobistych potrzeb.

Nasza siedziba:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]