Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Dalsze informacje o oknach drewnianych Małopolska

Drewniane okna najczęściej preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten naturalny materiał daje piękny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest ważną zaletą tego rodzaju okien. Jakie są inne kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy miłośnik przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają rozmaity wygląd, odcienie czy inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc idealnym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Drewno daje różnorakie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one przeróżny wygląd oraz styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania starych budowli, świetnie sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów można jeszcze dodać to, że jest mnóstwo skutecznych metod poprawiania żywotności okien z drewna, jak również to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty oraz nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż okna z drewna są lepsze aniżeli te wytwarzane z PCV lub plastiku.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]