Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Kup dźwigary na http://tinyurl.com/y648tkyl

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu ścian wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są również potrzebne przy formowaniu sufitów – wtedy ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada zaraz po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Stąd jego kluczowym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj użytych w tym celu surowców. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, topola, buk czy sosna. Niezmiernie istotne jest też należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych budynków mają własne dźwigary. Ich zakup i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Szczęśliwie firmy, które tylko okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]