Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Baseny znajdziesz na http://tinyurl.com/yd69g66n

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa albo pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też ogród albo halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasza siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]