Zastosowanie nowoczesnych pokryć dachowych

Panele dachowe na rąbek to coraz popularniejsza forma pokrycia dachowego. Jakie cechy odróżniają ją od pozostałych materiałów wykończeniowych? Czemu warto w nie zainwestować? Opisujemy panele dachowe na rąbek stojący i możliwości ich użycia.

Blachy na rąbek stojący – wytrzymałość i piękny wygląd

Blachy na rąbek stojący perfekcyjnie łączą ergonomiczność z atutami estetycznymi, dlatego zdobywają coraz szersze uznanie. Odporna na uszkodzenia oraz świetnie prezentująca się blacha na rąbek może być stosowana zarówno w współczesnych domach, jak i nieruchomości, w których nieodzowna jest rekonstrukcja paneli dachowych. Ten materiał budowlany może być użyty na dachach dwuspadowych i płaskich, a także na dachach o złożonej więźbie. Panele dachowe na rąbek są dostarczane na plac budowy w postaci niezbyt wielkich arkuszy. Można je ułożyć błyskawicznie i stosunkowo łatwo.
Takie pokrycie dachowe jest odporne na rdzę, wytrzymałe oraz wspaniale pasuje do wielu stylów architektonicznych (przykładowo do stylu minimalistycznego czy dworkowego).

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla standardowych dachówek betonowych

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe dachówki pod względem solidności i użytej technologii. Panele te są wykonywane z grubej blachy i wykończone specjalną warstwą, która zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak m.in. promieniowanie UV oraz opady. Blacha na rąbek jest do kupienia w licznych modelach, co pozwala na dobranie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają także wpływ na redukcję wydatków związanych z budową – bez wątpienia ograniczają ilość ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o wykorzystaniu blachy na rąbek, warto kupić ten budulec wprost od producenta.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08