Zalety i właściwości blach dachowych

Sprzedaż blachodachówki - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Blacha na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – cechy i atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach trzeba kupić w wypróbowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08