Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy przed tym owinąć je miękką szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.