Urządzasz salon? Dowiedz się, jak wybrać stolik kawowy

Stolik kawowy musi być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Trzeba również pamiętać, iż stanowi on interesujący element aranżacji wnętrza. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu wariantów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń salonu? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w trakcie picia kawy czytamy np. gazetę bądź książki? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze wykorzystać niewielką powierzchnię salonu, ale także w prosty sposób zadbać o jego czystość. Można zastanowić się również kupnem stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te prostokątne. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, żeby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele o kształcie plastra miodu można swobodnie zestawiać z dowolną ilością modułów. Natomiast osobom, które często pijają kawę z gośćmi, zaleca się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład zrobionym z palet. Nieszablonową alternatywą jest użycie drewnianego pieńka czy odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy około 50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie musi sięgać do poziomu podłokietnika.