Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niskim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namioty magazynowe całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.