Świeczniki solne oraz ich właściwości lecznicze

Świeczniki solne sklep - sprawdź koniecznie.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – charakterystyka i pochodzenie

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól charakteryzuje się różanym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, inaczej posiada indywidualny charakter.

Jak działa świecznik solny?

Świeczniki solne stanowią śliczny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Warto jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]