Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych i ściennych. W większości z nich zakupimy także wszystkie niezbędne dodatki, takie jak wsporniki sufitowe i ścienne, rozety, kółka z żabkami oraz karnisze metalowe. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.