Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem zanieczyszczenia powietrza trafił już do świadomości statystycznego mieszkańca Polski i rzadko bywa pomijany. Polacy dostrzegli, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba pojawienia się wysokiej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych miejscowości i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Wood’s, Cado bądź Webber, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku. Co ważne, poza eliminacją z powietrza pyłów, nieraz posiadają one też inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz mikroorganizmów

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu dostaniemy sprzęt najlepsze do danej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, toteż swobodnie można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne bądź choroby, jak również groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie umożliwia niczym niezakłócony sen. Część urządzeń posiada także sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie alergikom.