Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do większości modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]