Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Planując aranżację wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome i można bez trudu je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, z listw drewnianych, a także PCV. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się głównie na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno przyjrzał się im na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego typu okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Prócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters znakomicie wyglądają, mają one też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba też podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy sznurów, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]