Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Zobacz, gdzie zamówić mop sznurkowy.

Mycie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo prostym – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Właściwej długości trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Niemal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie sprzątanie większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]