Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten element osłony okna można użyć także w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła przenikającego do wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, ponieważ to w salonie ludzie spędzają po wiele godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również wygodne. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwe czyszczenie

Możliwość kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy efektywniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]