Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz maseczki ochronnej, koniecznie wejdź na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się wyłącznie ze służbą medyczną lub azjatyckimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z powodu pojawiających się cyklicznie ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Do czego służą maseczki ochronne na twarz?

Maski ochronne osłaniają usta i nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przezroczystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która chroni całą twarz, a głównie oczy, przez które też może dojść do infekcji. Maski ochronne powinny być wykorzystywane przez pracowników szpitali, lekarzy oraz ratowników, którzy są szczególnie narażeni na ciągły, bezpośredni kontakt z ludźmi roznoszącymi chorobę. Pozostałym ludziom takie maseczki przydadzą się do zabezpieczenia przed groźnymi patogenami w trakcie pracy lub podróży komunikacją miejską. W czasie zagrożenia zarażeniem się nadzwyczaj niebezpiecznym koronawirusem COVID-19 stało się to bezsprzecznie przymusem.

Jak wybrać maskę ochronną na twarz do powszedniego używania?

Maska ochronna powinna mieć kontakt ze skórą tylko nie podrażniającą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Maski ochronne powinny być wygodne oraz zapewniać swobodne oddychanie. Rekomenduje się nabywać maski na twarz, które przed zapakowaniem zostały ozonowane i które wykonywane są z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Z niektórych maseczek można korzystać wielokrotnie, naturalnie pod warunkiem zachowania wytycznych zawartych w dołączonej do nich instrukcji.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]