Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, zobacz tutaj

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]