Kurtki na motor ze skóry – nowoczesny wygląd i legendarna trwałość

Kup kurtki na motor na https://tinyurl.com/yjty72f3.

Każdy motocyklista jest świadom tego, że w pełni komfortową podróż na jednośladzie zapewni jedynie właściwie zaprojektowana do tego odzież. Stąd też w garderobie każdego fana motocykli powinna wisieć chociaż jedna rasowa kurtka na motor. Asortyment sklepów motocyklowych jest obecnie niesłychanie bogaty, więc bez większych trudności można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i z tekstyliów, które zaspokoją wymagania nawet bardzo kapryśnych kierowców.

Skórzane kurtki na motocykl – lepsza ochrona kierowcy w przypadku upadku

Jazda na jednośladzie od razu kojarzy się ze skórą i rzeczywiście także dziś kurtki wykonane z tego surowca uznawane są za optymalny wybór w odniesieniu do wytrzymałości oraz jakości, co naturalnie przekłada się również na ich wysokie ceny. Wbrew częstym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motocykl ze skóry posiada sportowy fason, nie zaś standardowe wzornictwo rodem z filmów drogi z lat 70-tych. Nie znaczy to, iż nie znajdziemy w sprzedaży kultowych ramonesek.

Największym atutem kurtek motocyklowych uszytych ze skóry jest naturanie ich znaczna odporność na rozdarcie, stąd podczas upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi dają mu większą ochronę. Do kręgu przesądów należy także przenieść już przekonanie, że kurtka ze skóry jest mało elastyczna i dużo waży – te wykonane z skóry bydlęcej czy nubuku niewiele różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych uszytych z meshu czy cordury.

Kupujesz kurtkę na motor? Koniecznie ją włóż na próbę!

Kurtka na motocykl musi być wygodna, toteż zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie będziemy mieć sposobność ją przymierzyć. W ten sposób zdobędziemy pewność, iż kurtka jest dopasowana do naszej postury. Jednakże zakupy kurtki na motocykl przez internet to także dobra alternatywa, o ile dobrze zna się własne wymiary albo kupiło się uprzednio już inne produkty od wybranego producenta. Kurtka na motocykl powinna przylegać do korpus, lecz nie może ograniczać jego ruchów. Mierząc kurtkę wysuń ramiona na wprost pozorując, iż trzymasz kierownicę. Jeżeli rękawy zasłaniają nadgarstki to oznacza, iż musisz kupić mniejszy rozmiar. Zbyt luźna kurtka motocyklowa zwiększa niebezpieczeństwo kontuzji, gdyż podczas upadku może dojść do przemieszczenia się protektorów względem ciała kierowcy i po prostu nie spełnią one swojej misji. Dla optymalnego komfortu warto zwrócić także uwagę, czy kurtka ma pasy dopasowujące jej szerokość na ramionach, w tułowiu i pasie.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]