Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Dowiedz się, gdzie kupić kontener otwarty

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]