Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli potrzebujesz kasków do jazdy konnej, koniecznie odwiedź ten adres

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]