Jak zwiększyć pakowność auta? Zamontuj belki dachowe!

Tutaj kupisz bagażnik bazowy.

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bowiem ma opływową budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]