Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Jeśli chcesz zamówić środki odkażające, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2LPiWit.

Profesjonalne środki odkażające pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą działać negatywnie na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków dezynfekujących na ogół wchodzi nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]