Funkcje i zadania obuwia sportowego

Jeśli szukasz butów sportowych, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Regularne bieganie, trening na siłowni czy udział w grach drużynowych wymagają, aby odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie można przez długi okres podejmować się w normalnych butach, toteż tak ważne jest noszenie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe to inwestycja w zdrowie i lepsze wyniki sportowe

Większość z osób asocjuje obuwie sportowe najczęściej z komfortem ich noszenia i atrakcyjnym wyglądem. Nie spostrzegamy ich charakterystycznych właściwości, jednak instynktowne wiemy, iż stopy czują się w takim obuwiu dobrze. To dlatego obuwie sportowe nierzadko nosimy również w trakcie pracy, najczęściej, gdy jest to fach, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – dostrzegamy je na nogach pracowników magazynów, wykładowców oraz lekarzy. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych rezultatów, ale również uchronienie się przed potencjalnymi kontuzjami. Podeszwy obuwia do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty dla biegaczy posiadają amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas styczności z gruntem, korki piłkarskie zapewniają zawodnikom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni stadionu, identycznie jak obuwie halowe ułatwia poruszanie się po parkiecie. Buty sportowe są tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu płacimy za nie więcej

Jeżeli dla konkretnej dyscypliny sportowej opracowano dedykowane obuwie, nie należy zastępować go pospolitymi trampkami. Nawet tak nieskomplikowana czynność jak bieganie w niewłaściwych butach z marketu w szeregu przypadków jest przyczyną kontuzji. Nie należy również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę mają wpływ dekady spędzone przez firmy nad studiami nad mechaniką danego sportu i doskonalenie technologii produkcji takiego obuwia. Buty noszące mocne znamiona zużycia lub, które uległy zniszczeniu, należy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, ponieważ zapewne nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być powodem urazów w trakcie ćwiczeń.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]