Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Więcej informacji o profesjonalnych drukarkach 3D

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Oszacowano, że stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można prawie o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najwyższej klasy usług i urządzeń, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo otrzymać jednakowe makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w różnorodnych branżach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest dokładny i solidny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie występują wypaczenia.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]