Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.