Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Kup preparat do dezynfekcji rąk na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym cm2 skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy powodujące groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]