Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są cenione ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C-Elysse, C7, C8, Saxo, Xantia, Nemo i Xsara. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części do Citroena – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn hamulcowy, olej silnikowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują też moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i wygodnie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można nabyć przez internet.

Nasza siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]