Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Potrzebujesz czapsów skórzanych? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]